Ukoliko sajt firme ima kontakt formular, koristi Google analitiku ili Search konzolu za praćenje statistika poseta i ostalog, trebate ispoštovati određena rešenja i tako se zaštititi od eventualnih kazni. Takođe, ukoliko za Facebook oglašavanje koristite facebook Pixel, to je jednako važan razlog za podpadanje pod zakon. Skoro svi sajtovi u pozadini koriste takozvane “cookies” bez obzira što vlasnik sajta to i ne zna, tehnički je veoma retko da postoji sajt koji ne podpada pod ovaj zakon.
Stoga, najbolje je napraviti stranicu o Politici privatnosti, i omogućiti posetiocu da, kada prvi put dođe na sajt, mora da se saglasi sa “uslovima korišćenja”.
Praktično ovo znači da se negde na sajtu, najčešće na dnu, pojavi kratak tekst u dugmence sa “OK”. Tako vam posetilac zvanično daje pristanak da je saglasan sa kukisima, analitikom i ostalim tehničkim detaljima koje su deo pomenutog zakona.
Ukoliko vam je potreban neko da implementira ova rešenja, javite se nama. Naši stručnjaci će vaš sajt u najkraćem mogućem roku prilagoditi vaš sajt novim GDPR pravilima.